FACEBOOK

19. Mexiko

Konečně Mexiko, miluji mexické jídlo, těším se do prvního bufetu za hranicemi:-)Jídlo mě nezklamalo,vynikající tortily s pikantním masem a omáčkou.Šárce sice hoří pusa, ale já to dám..Hned kousek od hranic s Belize je v Mexiku male městečko Tulum, tam míříme.Cestou táboříme v prvním kempu po mnoha tisících kilometrech. Leží u sladkovodního průzračného jezera, které je díky dnu zbarveno do tyrkysově modrozelené barvy.To je pohádka!!!

To je něco pro Šárku,koupání a opalování.Já mám čas na údržbu auta , trochu to musím zkulturnit.Máme auto po mnoha kilometrech v jungli oškubané,poškrábané a špinavé.Vše čistím a sundávám roztrhané samolepky.Budeme za pár týdnů pokračovat do USA a nechci, aby naše krásné autíčko vypadalo neudržovaně:-)..Po dvou dnech dorážíme do Tulumu. Hned na prvních semaforech u mne zastaví auto s místní SPZ a chlap v autě mi říká česky ,,čau vole ,kam jedete krajani ´´koukám jak vyvoraná myš a odpovídám, že na sever. Zve nás na pivo a my ho následujeme.

Je to sympatický kluk co tu bydlí a provozuje potápěčskou školu. Dáváme si s ním pár piv a kecáme dlouho do večera. Večer popojíždíme za město a táboříme u Karibiku.Druhý den se vracíme do Tulumu a dokupujeme zásoby ,opět potkáváme Čechy, tentokrát sympatickou dvojici z Prahy. Dáváme si s nimi colu a vyprávíme o naši cestě. Zjišťujeme, že jsou zde na dovolené . Loučíme se a míříme zpět na naše úžasné tábořiště u moře. Cestou po prašné plážové cestě nás dojíždí auto a bliká na nás ,uhýbám na stranu a on na nás z okénka volá česky ať zastavíme. Tak se seznamujeme s Danem a jeho dvěma syny.

Jsou z Michiganu a v USA žijí už mnoho let. Tady jsou na čundru a Dan s kluky táboří v nedalekém kokosovém háji, zvou nás k nim na jejich místo.Jedeme za nimi a za chvilku uhýbáme z cesty na pláž. Budeme spát u nich a utáboříme se zde. Dan je fakt skvělý chlap, soudím podle toho, že kluky učí tábořit v přírodě, věnuje se jim a prostě je nerozmazluje.Povídáme si, vyprávíme dlouho do noci. Vzpomínáme na domov na vandry ,atd. Domlouváme se, že se určitě ještě potkáme, doma nebo v USA, ale potkáme!! Vyměňujeme si kontakty a loučíme se. Bylo to příjemné setkání..

Pokračujeme v cestě kolem Yucatanu a stavujeme se několikrát vykoupat v Sanotech(jezero pod zemí v jeskyni) Senot je na Yucatanu několik, některé jsou přístupné, některé ne. Koupání je v nich úžasné, chladná voda z podzemí vás v parném vedru velmi osvěží. Geologické podloží Yucatanu je přímo prošpekováno různými jeskyněmi a jezírky s průzračnou chladnou vodou..Navštěvujeme úžasný komplex  Mayských pyramid Chichén Itzá.Po několika dnech dorážíme do dalšího Mayského města Palengue. Zde má hrobku čaroděj a vládce Pacal (známý náhrobní kámen, ve kterém je údajně vyobrazena vesmírná loď) vládce se údajně setkal z mimozemšťany..Projíždíme Mexiko křížem krážem, mayské památky

už nás moc nebaví, ale areál pyramid u Mexiko City, Teotihuacán je světová záhada a neskutečná památka po neznámé kultuře. Na prohlídku potřebujete celý den. Je to naše rozloučení s domorodou historií Mexika, tak si to užíváme. Ted už pojedeme kolem Californského zálivu pořád na sever. Do USA cestou se stavujeme ve městečku Teguila , zde se vyrábí známé pití. Já to teda moc nemusím, ale prohlídka muzea a továrny je velmi zajímavá….Po 24 dnech v Mexiku dorážíme na hranice do USA. Celníci a imigrační úředníci jsou překvapeni autem s českými SPZ. Víc než prohlídce vozu se ptají na naši cestu a kolik kilometrů to je z Čech až sem…odpovídám, že asi 90 000km, ale samozřejmě po cestách necestách Afriky, J.Ameriky,Centrální Ameriky. . .Přejí nám hodně štěstí a pouští na území USA.

Ahoj z USA Milan a Šárka. (více foto ve fotogalerii)

Leave a Reply

Visitors

Free counters!

www.toyota-adventure.com

Im memoriam Milan Elznic 1965 - 2016