FACEBOOK

18. Guatemala – Belize

Tak už jsme konečně v Guatemale.O této zemi jsme slyšeli mnoho,těšíme se 🙂

Všude v Centrální Americe jsou vulkány, ale v Guatemale je každý kopec vulkán. Některé jsou sice nečinné, ale z většiny stoupá pára. Z hranic jedeme směrem na Guazacapán a Antigua. Toto město bylo v minulosti hlavním městem Guatemaly, teď je to nádherné historické městečko plné turistů.

Antigua

Antigua

Samozřejmě v těsné blízkosti města je dýmající vulkán.Ve městě trávíme jeden den, navštěvujeme památky a trh. Několik dnů se touláme po Guatemale, ,jedeme k Mayským pyramidám Huehuetenango, objíždíme dokola jezero Atitlán. Projíždíme pralesy u hranic s Mexikem směrem do Languinu a konečně dorážíme na úžasné místo jménem Semuc Champei. Je to oblast hluboko v pralesích kde jsou jeskyně, průzračná řeka a jezírka vzniklá propadem stropu jeskyně. Parkujeme u vstupu do údolí, kde se dá koupat v řece a vyrážíme na túru pralesem. Je to úžasné, koupeme se v průzračné vodě, kolem nás jen hluboký prales.

Domorodci nám prodávají pravou čokoládu vyrobenou původním způsobem z kakaových bobů. Chutná to podivně, ale čokoláda to asi je. Na první dojem to vypadá jak lejno z nutrie.:-)chuťově i podle vzhledu. Po třech dnech koupání a návštěv v jeskyních pokračujeme směrem k hranicím s Belize. Projíždíme oblastí kterou údajně ovládají nějací vzbouřenci, ale projedeme to v pohodě. Dorážíme do městečka San Andrés a už jen kousek a jsme ve známém starobylém Mayském městě Tikal…Úžasné pyramidy a ohromný areál nám zabere dva dny prohlídky.

Táboříme u jezera kde se nedá koupat kvůli krokodýlům a usínáme při vzdáleném řvaní jaguára. Není to nádherná romantika? Jen večer na záchod se zase bojím jak v Africe. Tam byli lvi. Tato oblast je známá svým častým výskytem jaguárů, území jaguárů se táhne do Belize a do Mexika..Překračujeme hranice do neloze ,registruji černochy jako úředníky na hranicích!! Belize je z velké části osídlena touto africkou rasou, vzhledem k tomu, že zde byli dřív používáni jako otroci k práci. Podle toho to v místech osídlení taky vypadá, bordel, smrad, posedávání po ulicích atd. Prostě jako v Africe.

V Belize jsou ovšem také místa s osídlením původních obyvatel a ta jsou čistá a bezpečná. Asi deset dnů trávíme v Belize. Navštěvujeme opět stará Mayská města a míříme směrem na hranice s Mexikem.

Ahoj Šárka a Milan    (více foto ve fotogalerii)

Leave a Reply

Visitors

Free counters!

www.toyota-adventure.com

Im memoriam Milan Elznic 1965 - 2016