FACEBOOK

07. JAR a nemocná Šárka

Ahoj z JAR. Pokračujeme podél pobřeží směr East London. Nádherná krajina kolem silnice se střídá s malebnými vesničkami. Člověk si připadá jako někde v Evropě. Šárka má silné křeče v žaludku, musíme opět do nemocnice. Začínám přemýšlet o variantě zaparkovat auto v East London a letět do ČR na vánoce. Vyřešíme tím snad zdravotní problémy Šárky a  naše rodina bude mít radost, že nás po půlroce uvidí. Přijíždíme do městečka Kirkwod a hledáme nemocnici. Za chvilku již parkujeme před budovou nemocnice a hledáme ordinaci. Ujímá se nás ochotná sestřička, které vysvětluji co má Šárka za problém a odkud jsme. Šárka absolvuje několik vyšetření a závěr je, že má silný zánět žaludku. Dostává antibiotika, injekci a další den ráno se máme dostavit na kontrolu. Prší a je docela zima. V městečku je docela pěkný kemp kde parkujeme a přespáváme. Prší celou noc a Šárka má stále silné bolesti. Ráno jsme opět v nemocnici. Čekáme v čekárně na doktora, ale po 15minutách se rozhoduji, že popojedeme do East London ke známému a zdravotní problém se pokusíme vyřešit tam.

Ještě týž den večer parkujeme na zahradě u Kárla v E.London. Kárl nás vítá a já mu hned vysvětluji   co se děje a jak je to se Šárkou. Je konec listopadu, za pár týdnů jsou vánoce. Druhý den se rozhoduji, jedeme domů! S parkováním u Kárla není problém. Rezervujeme si letenky a připravujeme auto na parking. Odpojuji baterii, vypouštím vodu ze sprchy, vše čistím a balíme jen nejnutnější věci. Další den ráno startujeme místní linkou do Johanesburku a pak dál už mezinárodní linkou do Dubaje a pak do Prahy. To létání mě vždy pěkně štve, trávíme v letadle celkem asi 17 hodin. Přesto v Praze máme dobrou náladu a naše cesta vede rovnou do nemocnice. Problém Šárky se řeší asi měsíc, protože během léčení jsou vánoční svátky. Je přijemné trávit vánoce s rodinou. Moc si vážíme toho, jakou rodinu máme a jak nás podporuje a pomáhá. Bez takovéto pomoci bychom nemohli cestovat tímto způsobem.

Já si plním dětské sny a Šárka chudák to tentokrát takhle odnesla se zdravotními problémy. Dnes je vše už OK a já plánuji návrat do Afriky, kde chci pokračovat v cestování. Trochu upravuji původní plán a chci navštívit ještě Botswanu kde je nádherná delta řeky Okawango. Šárka tentokrát zůstává v ČR, kde prodělává doléčení své nemoci a já odlétám zpět do Afriky se svým starším synem Michalem. Michal v Africe nikdy ještě nebyl a bude to pro něho dobrá životní zkušenost. Opět trávíme hodiny v letadle a opět se po několika týdnech ocitáme na letišti v East London. Je dusno a teplo a my se těšíme na další dobrodružství. Já už jsem nedočkavý kdy opět uvidím moji krásnou hranatou lásku Toyotu.

Tak příště se opět ozveme. Tentokrát to bude celá Jihoafrická republika, Botswana, opět Zambie a opět Namibie. Pak se vrátíme do JAR ke Kárlovi a připravíme Toyotu do kontejneru.

Čeká ji velká cesta lodi do Buenos Aires.

Milan a nemocná Šárka

Leave a Reply

Visitors

Free counters!

www.toyota-adventure.com

Im memoriam Milan Elznic 1965 - 2016