FACEBOOK

05. díl Vánoce

Heduš a Vánoce v Singapuru

Ahoj ze Singapuru.

Konečně jsme odbaveni na krásném singapurské letišti. Hledáme vstup do místní podzemní dráhy, která jak jsme se dočetli v průvodci, nás může dopravit na jakékoliv místo v Singapuru. Singapurské letiště je jako malé město, jsou zde restaurace, kavárny a dokonce i letištní supermoderní nadzemní dráha. Sedli jsme si do kavárny, dali si kapůčo a dort a vzpamatovávali jsme se z letu. Podzemní dráhu (MRT) jsme našli snadno. Zakoupili jsme si v automatu jízdenky a už jsme frčeli do centra. Takový tištěný průvodce je fakt k nezaplacení, zvláště v takovém městě jako je Singapur.

Bezchybně jsme se dopravili do námi vybrané městské čtvrti a vydali se hledat vhodný hotel. Ten jsme našli poměrně rychle, protože je jich tu mnoho. Po registraci na recepci jsme si dali rychlou sprchu a šli dospat ten časový rozdíl. V Singapuru musíme strávit cca 10 dnů, protože lodní přeprava z Chennaie do Singapuru trvá 6 dnů a vyřízení dokladů bude taky nějaký den trvat.

Další dny jsme věnovali prohlídce města a různým výletům po okolí. Singapur je super moderní metropole se špičkovým hromadným dopravním systémem, který je cenově velmi přístupný ( autobus – cena za osobu 1-1,5 SD po celém městě, MRT – 1-2 SD po celém městě na osobu) . Kurz 1SD=14 Kč.Takže jsme místní dopravu rádi využívali a navštívili tak mnoho zajímavých míst (zoo,ptačí park, čínské zahrady , ostrov Sentoza atd.). Měli jsme každý den co dělat.

Stravování v Singapuru taky není problém. Zkusili jsme vše od nejlevnějších vývařoven až po kvalitní čínské restaurace. Ceny jídel se pohybují od 2,5 SD a výše. Je sice pravda, že jsme po požití jídla za 2,5 SD lehce poštěkávali, ale chtěli jsme zkusit vše. Nakonec jsme vždy skončili v nedaleké hospůdce blízko našeho hotelu, kde jsme brzo získali přátelé. Při jednom návratu z výletu jsme cestou potkali dva české baťůžkáře Evu a Ivana z Prahy, kteří druhý den odlétali do Indonésie a s námi strávili příjemný večer v naší hospůdce.

Další den byli Vánoce. Vyrazili jsme do města do nákupního centra připomenout si Vánoce aspoň malým dárkem. Slavit Vánoce na hotelovém pokoji Evě nepřipadalo vhodné. Nabízel jsem, že pokud mi koupí  pár panáků vodky, tak ji i zazpívám vánoční koledu. To s úsměvem odmítla a zašli jsme do naší hospůdky na večeři.

Následujících pár dnů  jsme netrpělivě očekávali auto. Konečně jsme  dostali zprávu z dopravní společnosti, že naše auto dorazilo do Singapuru. Druhý den jsme vyřídili všechny potřebné doklady pro vstup vozidla do Singapuru a převzali auto v přístavu. Kupodivu bylo v pořádku a nepoškozené. Nadšeni jsme nasedli do auta a byli jsme zase doma. Ovšem netušili jsme, že dostat se zpět do hotelu bude takový problém. Zatím jsme využívali jen místní dopravu a tudíž s autem jsme lehce bloudili. Po příjezdu do hotelu jsme museli dát auto do původního stavu (naložit na střešní nosič všechny věci, které jsme museli v Chennai kvůli výšce kontejneru dát do auta).

Je 31.12. a celý Singapur se chystá na oslavy příchodu Nového roku 2008. Po malé večeři jsme vyrazili do ulic. Příchod Nového roku jsme strávili na pobřeží, kde byl krásný ohňostroj.

Při návratu do hotelu se nám zatajil dech. V naší hotelové ulici stálo několik policejních a požárních vozů. Náš krok se velmi zrychlil a už jsme měli představy o hořícím autě. Na štěstí pro nás hořelo ve vedlejším domě, kde lehce vyhořel pokoj a nikomu se nic nestalo. Ale můžeme vám říct, že při příchodu do naší ulice jsme se báli, že bude konec naší expedice. Všechno je v pořádku a my 1.1. 2008 vyrážíme směr Malajsie……

A tímto Vám přejeme hodně štěstí, zdraví a mnoho krásných zážitků z cest.

Eva, Milan a Heduš

Leave a Reply

Visitors

Free counters!

www.toyota-adventure.com

Im memoriam Milan Elznic 1965 - 2016